piłowanie płytki paznokcia pilnikiem

Każda kobieta w swoje kosmetyczce posiada chociaż jeden pilniki do paznokci. Rodzai pilników jest wiele. Warto wybrać te, które posłużą nam przez dłuższy czas. Każda kobieta zwraca uwagę, aby pilnik był przede wszystkim ostry i nie powodował rozwarstwiania naszych paznokci. Jakie rozróżniamy rodzaje pilników? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jaki pilnik warto wybrać.

Rodzaje pilników – dobre pilniki do paznokci

Pilniki papierowe – są to najczęściej wybierane pilniki wśród kobiet. Dlaczego są takie popularne? Przede wszystkim wiele pań zachęca cena, która jest bardzo niska. Można ich używać do piłowania naturalnej płytki, jak i również do prac związanych z pozostałymi technikami przedłużania paznokci. Dostępne są w wielu kolorach i fasonach.

Pilniki szklane – pilniki te nie należą do tanich, jednak są bardzo wytrzymałe. Są one bardzo często wykorzystywane przez panie, którym zależy na tym, aby ich paznokcie nie rozdwajały się. Te pilniki rzadko uszkadzają naturalną płytkę. Bardzo często używane są do obróbki tipsów, żeli i paznokci akrylowych. Pilniki te pozytywnie wpływają na stan naszych paznokci – powodują, że nasze paznokcie są mniej łamliwe i gładsze.

Pilniki szafirowe – pilniki te, podobnie jak pilniki szklane powodują, że paznokcie nie rozwarstwiają się. Pilniki wykonane są z materiały zwanego moleta.

Pilniki z piaskowca – są to bardzo dobre pilniki do paznokci. Jest to rodzaj kamienia, który posiada w sobie pewne kwasy. Jest to bardzo delikatny pilniki, który wykorzystuje się również do usuwania skórek.

Pilniki metalowe – są to również jedne z najpopularniejszych pilników. Wyróżniają się one mocną trwałością oraz niezniszczalnością. Pilników tych można używać do każdego rodzaju paznokci.

piłowanie płytki paznokcia pilnikiem

Warto wiedzieć, jak posługiwać się pilnikami i ja je wybrać, aby nie niszczyły naszych paznokci. Wiadomo, że ceny pilników różnią się – są tańsze i te droższe. Warto wypróbować kilka rodzai i dopasować odpowiedni pilnik do swoich paznokci. Jakość piłowania naszych paznokci zależy od ziarnistości pilnika, trzymania pilnika oraz dociskania pilnika do paznokci. Warto jest wybrać pilniki do paznokci wysokiej jakości.

Ziarnistość pilników – na czym polega?

Ziarnistość pilników oznaczona jest rozmiarami zaczynającymi się od 80, a kończącymi na 400 i wyżej. Ziarnistość pilnika – oznacza, ile ziarenek mieści się na 1 cm pilnika. Im mniej ziarenek, tym pilnik jest ostrzejszy, natomiast im więcej ziarenek, tym pilnik jest bardziej delikatny.

piłowanie paznokci różowym pilnikiem

By admin