para wprowadzająca sie do mieszkania

Zakup mieszkania to decyzja na całe życie. Dlatego musi być ona dobrze przemyślana. Na samym początku warto zastanowić się, czy lepszym wyborem jest zakup mieszkania na rynku wtórnym, czy też na rynku pierwotnym. Czym wyróżnia się zakup mieszkania na oby dwóch rynkach i jakie mają one plusy i minusy? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule.

Mieszkania na sprzedaż Gniewkowo – rynek pierwotny

Rynek pierwotny charakteryzuje się tym, że mieszkanie nabywamy od dewelopera. Jest to wybór większości osób, gdyż decydując się na mieszkanie od dewelopera mamy pewność, że jest ono wyremontowane oraz nie ma w nim żadnych zameldowanych osób. A jeśli w mieszkaniu występują usterki techniczne, to deweloper ma obowiązek je usunąć.

Pułapki rynku pierwotnego – co należy sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera?

Największym problemem na rynku pierwotnym, jak do tej pory są nieuczciwi deweloperzy. Przed zakupem mieszkania od dewelopera warto wybrać doświadczoną i przede wszystkim sprawdzoną osobę. Podpisując umowę od dewelopera należy zwrócić uwagę na jej treść. Na pewno powinniśmy być bardzo ostrożni podczas kupna jeszcze nie istniejącego przedsiębiorstwa.

para wprowadzająca sie do mieszkania

Mieszkanie Gniewkowo – zakup na rynku wtórnym

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania na rynku wtórnym, to właścicielami owego mieszkania stajemy się w momencie podpisania umowy. Zakup mieszkania na rynku wtórnym często wiąże się z korzystną, atrakcyjną ceną. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania warto dokładnie przeanalizować ofertę oraz skonsultować umowę.

Pułapki rynku wtórnego – niezgodności prawne

Przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego warto zapoznać się z księgą wieczystą, gdzie znajdziemy informacje o ostatnich właścicielach mieszkania czy obciążeniach mieszkania, do których możemy zaliczyć hipotekę. Możliwą pułapka jest zakup mieszkania, w którym jest już zameldowany lokator. Dlatego przed zakupem mieszkania warto ubiegać się o wniosek z gminy potwierdzający wymeldowanie wcześniejszych lokatorów.

podpisywanie umowy kupna mieszkania

Zakup mieszkania czy to nowego czy używanego to ogromna odpowiedzialność. Dlatego przed podjęciem takiej decyzji należy zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, które powinniśmy sprawdzić przed dokonaniem transakcji. Takie działania mogą nas ochronić przed oszustami, których możemy spotkać jeszcze na swojej ścieżce.

By admin