Ustawa prawo restrukturyzacyjne

Restrukturyzacja firm to nic innego jak wprowadzenie wszelkich działań prowadzących do ratowania upadającej firmy. Gdy zdecydujesz się na usługi firm restrukturyzacyjnych, możesz uniknąć windykacji czy starać się o nowe warunki i termin spłaty długów. Restrukturyzacja innymi słowy ratuje firmy przed samoistnym bankructwem bądź zajęciem majątkowym.

Jeśli twoja firma jest w ciężkim stanie, koniecznie zgłoś się na konsultację, gdzie otrzymasz później analizę sytuacji twojej firmy oraz propozycje działań, przyczyniających się do ratowania działalności. To właśnie dzięki doradcom, którzy w twoim imieniu będą walczyć o jak najlepsza sytuację firmy, zyskasz więcej spokoju i czasu na inne sprawy.

Ustawa restrukturyzacyjna

Ustawa prawo restrukturyzacyjne weszło w życie 15 maja 2015 r.

Opisuje prawa dłużnika niewypłacalnego lub zagrożonego niewypłacalnością oraz reguluje zasady wielkości i ilości spłat z wierzycielami i przeprowadzanie działań sanacyjnych. Co ciekawe ustawa bardzo często jest zmieniana lub poprawiana, dlatego warto skorzystać z usług doradcy restrukturyzacyjnego, który ma obowiązek znać przepisy, o których my niekoniecznie musimy wiedzieć. W ustawie możemy przeczytać również o pomocy finansowej dla dłużników, którzy nie byli lub nie są wypłacalni przez wystąpienie pandemii.

Ustawa prawo restrukturyzacyjne

Jednym z ciekawszych rodzajów pomocy jest na przykład uproszczenie postępowania restrukturyzacyjnego, który ma na celu pomoc upadającym firmom. W tym postępowaniu chodzi o możliwość ogłoszenia bankructwa nie przez drogę sądową, co znacznie ułatwia proces. Zgłaszamy się do Monitora Sądowego i Gospodarczego, a oprócz tego podpisujemy umowę z doradcą restrukturyzacyjnym. Zyskujemy dzięki temu znacznie więcej czasu. Oprócz samej prostoty jesteśmy również chronieni przed windykacją majątku lub innych prywatnych dóbr.

Ustawa restrukturyzacyjna to nic innego jak pomoc dla właścicieli upadających firm, jednak pamiętajmy, że ustawy nie musimy znać, jeśli zdecydujemy się na pomoc doradcy restrukturyzacyjnego.

By admin