Neurolog

Coraz więcej osób zmaga się z chorobami neurologicznymi. Sięgają one nie tylko starszych, ale coraz częściej również osoby w młodym wieku. Jest wiele rodzajów chorób, które spowodowane są nieprawidłowym działaniem układu nerwowego. Choroby te mogą być dziedziczne lub nabyte. Poznaj najczęściej występujące choroby neurologiczne oraz sposoby ich leczenia.

Choroby neurologiczne – najczęściej występujące

Do najczęściej występującej choroby neurologicznej zaliczamy udar mózgu.  Sięgają one najczęściej osoby starsze po 65 roku życia. Do innych chorób neurodegracyjnych, które powodują zmiany w mózgu zaliczamy:

  • Chorobę Alzheimera,
  • Chorobę Parkinsona.

Również i coraz większa ilość dzieci zmaga się z różnymi chorobami neurologicznymi. Najczęściej występujące choroby to padaczka, mózgowe porażenie dziecięce czy też rozszczep kręgosłupa. Zaburzenia te związane są z nieprawidłowościami w okresie płodowym lub okołoporodowym.

Choroby, takie jak stwardnienie rozsiane i stwardnienie zanikowe boczne, neuropatie, rwa kulszowa oraz zanik mięśni występują coraz częściej u młodych osób.

Leczenie botoksem Kraków

Sposoby leczenia chorób neurologicznych

Kiedy występują u nas choroby neurologiczne, warto skorzystać z porad i leczenia najlepszych lekarzy. Obecnie w poradniach neurologicznych skorzystać możemy z takich sposobów leczenia, jak:

  • leczenie botoksem Kraków – leczenie toksyną botulinową wykorzystuje się w neurologii do leczenia dystonii, spastyczności mięśni, mózgowego porażenia dziecięcego. Stosuje się również do leczenia po udarach mózgu,
  • rehabilitacja po udarze – jest to konieczny proces w powrocie do sprawności. Rehabilitacja powinna być rozpoczęta jak najszybciej, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Celem rehabilitacji jest zapobiegnięcie odleżynom lub nieprawidłowym ułożeniu kończyn. Ćwiczenia takie można wykonywać nie tylko w placówce do tego przeznaczonej, ale również i w domu.

Nieleczone choroby neurologiczne prowadzić mogą do trwałych uszczerbków mózgu. Ważna jest stała porada lekarska oraz zażywanie lekarstw, które hamują rozwój choroby.

 

By admin