rowery elektryczne

Chcesz dbać o środowisko, dlatego planujesz przerzucić się na rower? A może od zawsze uwielbiasz wysiłek fizyczny? Bez względu na to, dlaczego rozglądasz się za nowym rowerem, warto wybrać dobrze. Rynek rowerowy cały czas się poszerza o nowe, lepsze modele. Zobacz, jakie są zalety posiadania roweru elektrycznego i trekkingowego.

Rowery elektryczne – Wybór nie tylko dla seniora

Chyba zdecydowana większość Polaków potrafi i lubi jeździć na rowerze. Jednak nie każdy ma na to czas.  A może nie widzimy możliwości? Prawda jest taka, że mieszkając w dużym mieście każdego dnia zmuszani jesteśmy do stania w korkach. A gdyby tak w tym czasie jechać rowerem? Posiadanie roweru elektrycznego to świetne rozwiązanie dla każdego. Poniżej kilka zalet:

  • Omijasz korki – rowerem elektrycznym znacznie szybciej dojedziesz w docelowe miejsce, kiedy w mieście są korki. Jazda bez stresu i marnowania czasu!
  • Dbasz o formę – rower elektryczny jedynie wspomaga, a nie jedzie za Ciebie. Natomiast podczas jazdy bez wspomagania (silnik jest bezoporowy) spalisz kalorie i zadbasz o odpowiednią ilość endorfin szczęścia.
  • Chronisz środowisko – tego rodzaju jednoślad jest produktem eko. Korzystając z roweru elektrycznego przyczynisz się do zmniejszenia emisji spalin.
  • Oszczędzasz pieniądze – rowery te są znacznie tańsze w utrzymaniu, niż samochodowy osobowe.
  • Roweru elektrycznego nie musisz rejestrować ani ubezpieczać.

Rower elektryczny może służyć jako środek lokomocji dzięki któremu dojedziemy do pracy w zdrowy sposób, a przy tym się nie zmęczymy. A co powiedzieć o rowerach trekkingowych?

rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe – Coś dla aktywnych

Rowery trekkingowe zostały stworzone do przemierzania długich tras. Pozwalają na przejechanie dziesiątek, a nawet setek kilometrów dziennie.  Zwykle posiadają bogate wyposażenie. Bagażnik pozwala na przewożenie lżejszych i cięższych bagaży. Błotnik oraz ochrona łańcucha zwiększają komfort jazdy, ponieważ dzięki nim nie wracamy z trasy cali brudni. Dzięki systemowi dynamo posiadają wymagane oświetlenie, które sprawia, że możemy podróżować, gdy na dworze jest już ciemno i jesteśmy przy tym widoczni. Rama takiego roweru ma specjalną geometrię, która umożliwia spędzenie wielu godzin na siodełku bez bólu pleców.  Jakiej marki rower trekkingowy jest najlepszy? Świetnie sprawdzą się rowery Batavus.
XXI wiek to niestety czas zanieczyszczonego powietrza, ziemi i gleby. Wybierając rower przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska.

By admin