Przedszkole prywatne Gniezno

W życiu każdego dziecka przychodzi ten czas, kiedy rozpoczyna swoją edukację. Rozpoczyna się ona zazwyczaj w wieku 3 lat. Wtedy pierwszym miejscem jest oczywiście przedszkole. Oswajanie się z myślą o przedszkolu należy rozpocząć odpowiednio wcześnie – dotyczy to zarówno dziecka, jak i rodziców. Zmiany będą dość duże – maluch będzie funkcjonował w nowym otoczeniu, pod okiem nowego opiekuna. Zmieni się sposób spędzania czasu, jedzenia, zasypiania. Rodzice również będą musieli przyzwyczaić się do nowych wyzwań, rytmu dnia i tygodnia. Rozłąka po tak długim wspólnie spędzonym czasie budzi pewne obawy, niepokój czy dziecko poradzi sobie w nowym środowisku. Jak oswoić się z występującymi lękami?

 Uprzedź dziecko o prywatnym przedszkolu

 Pociecha, która ma udać się do przedszkola, musi się o tym fakcie dowiedzieć najlepiej od rodziców. To z nimi czuje najgłębszą więź emocjonalną, są oni wzorcem do naśladowania. Należy wytłumaczyć, że zostanie nam tam na kilka godzin każdego dnia, że będzie pod opieką pań, które będą przekazywały wiedzę. Warto mówić tak, jak jest w rzeczywistości. Nie idealizujmy placówki. Mówmy dużo o bezpieczeństwie, nauce, ale również czasie, który jest przeznaczony na naukę. Wątki przedszkolne warto wplatać w codzienne rozmowy. Świetnym sposobem jest także przytaczanie swoich doświadczeń związanych z okresem przedszkolnych – pokazywanie zabaw, piosenek, zwyczajów.

Przedszkole prywatne GnieznoPrzedszkole ma być dla dziecka miejscem, gdzie zdobędzie nowe umiejętności, będzie się rozwijał, ale ma być to też miejsce do zabawy, nawiązywania nowych kontaktów, nauki życia w grupie społecznej. Dziecko najlepiej rozwija się, przebywając z innymi rówieśnikami, dlatego tak bardzo ważne jest, aby nasz maluch uczęszczał do przedszkola.

 Przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych – przystosowane dla dzieci o ograniczonej sprawności

Przedszkole dla niepełnosprawnych GnieznoDziecko, które boryka się z niepełnosprawnością również ma prawo do tego, aby pójść do przedszkola. Polecane są w takich przypadkach specjalistyczne placówki, które są w pełni przygotowane do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnością. Przedszkola te dysponują terapeutami, którzy pełnią opiekę w specjalny sposób.

 Specjalistyczne placówki dają możliwość rozwoju, przygotowują dziecko do tego, aby w przyszłości mogło samodzielnie funkcjonować w grupie. Przedszkole to doskonałe miejsce, aby nasze pociechy zdobywały nowe doświadczenia, które kształtują osobowość i przygotowują do życia w innej sferze.

By admin