Zanieczyszczenie środowiska

Ochrona środowiska powinna być dla nas priorytetem. Już dziś słyszymy o suszach, niedostatku wody zdatnej do picia czy tez o wymieraniu gatunków roślin i zwierząt. Wszystko to spowodowane jest zmiana klimatu, której przyczyną w dużej mierze jest zanieczyszczenie środowiska. Obecnie walczy się, aby to zanieczyszczenie było jak najmniejsze. Warto więc wiedzieć co można robić, aby ograniczyć emisje odpadów czy spalin. Również i w życie weszły ustawy, które dotyczą powstających przedsiębiorstw.

Zanieczyszczenie środowiska – jak je zmniejszyć?

W dużej mierze to działalność ludzka wpływa na tak ogromne zanieczyszczenie środowiska.

Warto wiedzieć, co można zrobić, aby zanieczyszczenie było mniejsze. Gdyby każdy z nas stosował się do określonych wytycznych, to środowisko w dużej mierze było by mniej zanieczyszczone.

Oto sposoby, jak każdy z nas może dbać o środowisko:

  • dokładna segregacja śmieci – każdy z nas powinien segregować śmieci, na co najmniej plastik, papier i szkło. Segregacja powinna odbywać się regularnie,
  • ograniczenie plastikowych opakowań – plastik to tworzywo, które wolno się rozkłada, a jego spalanie powoduje uwalnianie szkodliwych związków. Dlatego tez powinniśmy ograniczać zakup plastikowych opakowań, słomek i innych plastików. Zamiast tego warto wybrać wodę w butelkach szklanych czy papierowe słomki,
  • używanie Eko toreb – reklamówki są również produkowane ze materiałów, które szkodliwe są dla środowiska, dlatego warto zastąpić je torbami wielokrotnego użytku, torbami materiałowymi i eko torbami,
  • ogrzewanie gazowe – spalanie węgla również jest szkodliwe dla środowiska. Dlatego coraz częściej w nowych domach stosuje się ogrzewanie gazowe.

Te czynności nie wymagają wiele wysiłku, a stosując je możemy polepszyć jakość środowiska. Ty tez zmień swoje nawyki i zadbaj o środowisko.

Rozporządzenia dla firm – pozwolenia środowiskowe

Przedsiębiorstwa, które swoją działalnością mogą emitować szkodliwe związki muszą ubiegać się o rożne pozwolenia,. Jednym z nich jest pozwolenie na emisję Poznań. Chlewnie, fabryki, ubojnie, hodowcy zwierząt muszą ubiegać się o takie dokumenty jak pozwolenie zintegrowane czy kartę informacyjną przedsięwzięcia.

By admin