Zadbaj o swoje zdrowie – oleje spożywcze i kosmetyczne

Oleje od tysięcy lat używane są w różnych dziedzinach. Zaczynając od kuchni kończąc na kosmetologii.
Czego używać, aby polepszyć swój wygląd i samopoczucie?

Oleje nierafinowane sklep – 3 razy tak!

Zacznijmy najpierw od tego skąd pozyskać olej dobrej jakości. Bardzo ważne jest to, żeby wybrać olej, który został pozyskany z tłoczenia na zimno. Tłoczenie na zimno polega na fizycznym spasowaniu rośliny oleistej i pozyskaniu w ten sposób oleju najbardziej bogatego w aromat, kolor i właściwości. Proces tłoczenia odbywa się mechanicznie bez użycia dodatkowych substancji.

butelka z olejem na białym tle obok położone oliwki

Oleje rafinowane? 3 razy nie

Na czym polega proces rafinacji? Jest to kilkuetapowe przetworzenie oleju polegające m.in. na jego oczyszczeniu, podczas którego traci swoje najważniejsze właściwości. Proces rafinacji pod wpływem wysokiej temperatury usuwa zapach, smak, czy kolor, efektem jest długi czas ważności.

Olej kokosowy, jakie ma właściwości ?

Lista jego zastosowania jest bardzo długa. W dzisiejszych czasach najczęściej używany jest w celach kosmetycznych do czego go używać? Oto podstawowe wykorzystanie: Wygładzenie zmarszczek, walka z rozstępami, naturalny balsam do ciała, zakażenia ( bakteryjne, wirusowe, grzybicze), zdrowy olej do smażenia. Olej kokosowy tłoczony na zimno uważany jest za najwszechstronniejszy olej świata ze względu na unikalny profil kwasów tłuszczowych.

Co na temat Oleju sezamowego tłoczonego na zimno?

Sezam jest rośliną oleistą, która jest źródłem wielu witamin, kwasów tłuszczowych oraz minerałów. Olej sezamowy znany jest jako powszechny sposób na zapobieganie nowotworów piersi, jajników i prostaty. Znajdujące się w nim lignany regulują gospodarkę hormonalną oraz dodatkowo wykazują silne właściwości antyoksydacyjne. Olej sezamowy znany jest od tysięcy lat, odkryto w nim właściwości zdrowotne, które pomagają w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości. Wpływa on na: serce( wyróżnia się właściwościami ochronnymi wobec powstawania zmian miażdżycowych), jamę ustną( pomaga w procesie wybielania zębów), układ pokarmowy( dzięki zawartości błonnika poprawia działanie układu pokarmowego).

butelki  z różnymi olejkami

 Gdzie kupić?  Jakie oleje jeszcze wyróżniamy?

Aby zakupić olej dobrej jakości najlepiej udać się do olejarni. Znajdziemy tam naturalne oleje od wiarygodnego producenta. Jedną z takich rodzinnych olejarni w Polsce jest olejezkujaw.pl. Na stronie internetowej widnieje bardzo dużo ofert, które możemy przeanalizować oraz wybrać produkty, które nam odpowiadają. Dostępne są także oleje mniej popularne: Olej konopny tłoczony na zimno, olej rydzowy, olej z czarnuszki, olej z ostropestu, olej z wiesiołka.

Wybierz świeże oleje tłoczone na zimno, a będziesz mieć potwierdzenie że pochodzi ono z pewnego źródła.