Usługi CNC Poznań

2015 rok niesie ze sobą kolejne inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Do jednej z największych zaliczamy budowę nowej fabryki volkswagena we Wrześni. Docelowo zatrudnienie znajdzie w niej ponad 3000 pracowników, oraz ponad 1000 podwykonawców z regionu. Co jest pozytywnym zjawiskiem, to to iż 97% podzespołów do samochodów w tej fabryce produkowanych będzie w okolicznych firmach.

 

Do najczęściej wykonywanych usług dla volkswagena zalicza się frezowanie cnc, toczenie cnc, i pozostałe usługi związane z CNC. Usługi CNC w Poznaniu wykonuje ponad 2000 przedsiębiorstw. A w województwie wielkopolskim pond 10000. Szacuje się że wraz z powstaniem fabryki zwiększy się popyt na tego typu usługi o 27%, co da przełożenie na ponad 7500 nowych miejsc pracy.Usługi CNC Poznań

Co ciekawe volkswagen stawia na innowacyjność i solidność, ale przede wszystkim chce rozwijać region. Dzięki powstającej fabryce we Wrześni powstają nowe hotele, restauracje, markety i budynki mieszkalne.

Niestety negatywnym zjawiskiem z tym związanym jest wzrost cen mieszkań oraz cen ziemi w okolicach. Należy jednak pamiętać, że wzrost ten jest niekorzystny dla kupujących a bardzo korzystny dla sprzedających.

Podsumowując volkswagen dał szansę na rozwój regiony wokół Wrześni i to jest najważniejszy argument dla sensowności powstania olbrzymiej fabryki.

Eryk Petr

By admin