taśmy przenosnikowe na tle nieba

Na rynku poziom cyfryzacji i rozwój elektroniki rozwija się w zaskakującym tempie. Każdy z nas na co dzień spotyka się z elektroniką i używa jej w życiu codziennym. Każda z firm dąży do jak największego rozwoju, w celu osiągnięcia jak największych zysków. Dlatego przedsiębiorcy starają się ograniczać koszty produkcji, koszty siły robocze, poprzez zastępowanie tych czynników nowszymi rozwiązaniami. Starają się jednocześnie odciążyć pracowników i wysiłek ludzki zastąpić pomocniczymi urządzeniami.

Aby pracownicy nie musieli dźwigać ciężkich półproduktów czy produktów gotowych, w zakładach produkcyjnych stosuje się specjalne maszyny wyposażone w taśmy .Jest wiele rodzai, a każde charakteryzują się innymi właściwościami.

W zakładach produkcyjnych muszą znaleźć się maszyny transportujące gotowe produkty lub składniki. Aby działały one sprawnie konieczne jest użycie taśm transportowych. Przy ich wyborze ważne jest uwzględnienie rodzaju produktów transportowanych, jak i czynników zewnętrznych panujących w danym zakładzie.

taśmy przenosnikowe na tle nieba

Co każdy przedsiębiorca musi wiedzieć o taśmach przenośnikowych i jak wybrać najlepszą?

Taśmy przenośnikowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Każda jednak jest dobierana pod względem warunków i wykonywanych prac. Na rynku jest wielu producentów, którzy zajmują się dostarczaniem takich taśm.

Taśmy przemysłowe produkowane są z myślą o wykorzystaniu ich w różnych gałęziach przemysłu.Aby były one przydatne każdy producent musi dobrać odpowiedni materiał zarówno na stronę nośną jak i na stronę bieżną.Wyróżniamy taśmy: zwykłe, z podwyższoną odpornością na ścieranie, trudnościeralne, odporne na tłuszcze i oleje, odporne na temperaturę, z zabierakami, czyli taśmy posiadające zabieraki fabrycznie wulkanizowane.Przy transporcie stromonośnym montowane są dodatkowe elementy, takie jak falbany, progi czy zabieraki.Do transportu pionowego wykorzystuje się pasy elewatorowe wyposażone w kubełki.Taśmy, które mają specjalną siatkę stalową odporne są na przebicia. Taśmy mogą być produkowane na specjalne zamówienie, adekwatne do potrzeb klienta.Dla układu poziomego produkowane są zazwyczaj taśmy gumowe, jednak wszystko zależy od prędkości pracy transportera, rodzaju materiału transportowego, temperatury otoczenia i ewentualnej wilgoci, rodzaju granulacji i innych czynników projektowych.

 

kopalnia odkrywkowa z taśmami transportowymi

Dlaczego używać taśm przenośnikowych? Oto kilka zalet:

  • współczynnik tarcia między taśmą a urządzeniem transportującym jest ograniczone do minimum
  • tworzy się równa płaszczyzna
  • obrzeża dokładnie przylegają do krawędzi podnośnika
  • taśma jest odporna na złe warunki atmosferyczne
  • niskie koszty montażu,prosta obsługa

By admin