Łóżka ortopedyczne

Każdy ze sprzętów rehabilitacyjnych pomaga w powrocie do zdrowia, chociaż głównie przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Tego typu sprzęty ułatwiają również codzienne funkcjonowanie oraz pomagają osobom opiekującym się przy podnoszeniu, kąpieli czy karmieniu. Każdy kto chociaż raz pomagał osobie niepełnosprawnej, wie że jest to bardzo ciężka praca.

Sprzęty rehabilitacyjne to na przykład łóżka ortopedyczne, łóżka rehabilitacyjne, materace piankowe i przeciwodleżynowe, podnośniki, stojaki, wózki i balkoniki. Każdy w wymienionych przykładów występuje w różnych typach czy rodzajach, dlatego zachęcamy do rozglądania się za ofertami, w miarę potrzeb.

Czy można go wypożyczać?

To zależy od sprzętu, jednak każdy sklep ma swoje zasady. Najlepiej jest sprawdzić osobiście na danej stronie, bądź zapytać stacjonarnie. Jeśli nie stać cię na zakup, bądź zastanawiasz się jak to wszystko działa, śmiało zacznij od wypożyczenia. Jednak pamiętaj, że zakup jest zawsze bardziej opłacalny. Zawsze lepiej mieć swój sprzęt, na wypadek uszkodzenia czy długiego wyjazdu z miejsca zamieszkania. Pamiętaj również o tym, że praktycznie każdy ze sprzętu ma gwarancje w razie popsucia.

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o całkowity bądź częściowy zwrot kosztów. Dodatkowo można wnioskować o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Łóżka ortopedyczne

Gdzie szukać ?

Jeśli szukasz czegoś konkretnego, warto jest wpisać w wyszukiwarce na przykład wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, a na pewno wyświetlą się pozycje z dobrą ceną oraz niedaleko ciebie. W internecie znajdziesz wiele stron zajmujących się wypożyczaniem i sprzedażą sprzętów rehabilitacyjnych, jednak jeśli nie lubisz zakupów internetowych, warto jest poszukać sklepów medycznych w swoim mieście. Często takie sklepy są od razu obok szpitali, bądź w szpitalach. Co ważne, niektóre ze sprzętów są dostępne stacjonarnie, gdzie możemy je obejrzeć osobiście. Jeśli jednak nie znajdziesz sklepu stacjonarnego, spróbuj internetowo gdzie zwroty i dostawy są darmowe, a konsultanci do których można napisać lub zadzwonić, na pewno pomogą w doborze.

By admin