Hotel Poznań

Poznań jest miastem wartym zobaczenia. Jak to duże miasto, zdarzają się tu tłumy, korki i zgiełk. Wiele osób uwielbia tak duże miasta, jednak wieczorami woli odpoczywać w hotelu oddalonym od centrum. Czy znajdzie się jakiś hotel Poznań w cichej dzielnicy? Jak najbardziej!  

Mówi się, że Poznań to miasto doznań!

Poznań jest miastem, które każdy powinien zobaczyć. Słynie z poznańskiego rogala i trykających koziołków. Dlatego przed 12 warto kupić rogala i udać się na ratusz, gdzie punkt 12 za pomocą mechanizmu napędowego wyłaniają się i trykają dwa koziołki. Dlaczego mówi się, że Poznań to miasto doznań? Ponieważ w stolicy wielkopolski znaleźć można wszystko, co piękne i działa na zmysły – od parków, jezior, po zamki i tajemnicze, opuszczone budynki. Do podstawowych atrakcji, które trzeba zobaczyć zaliczamy na pewną Maltę.  Zimą można pozjeżdżać tu na nartach, wygrzać w gorących termach. A latem ochłodzić z drinkiem lub opalać pod palmami. Pozostając w temacie palm, z całą pewnością warto zobaczyć palmiarnię. Prócz palm, goszczą w niej motyle, ryby i żółwie. Co jeszcze trzeba zobaczyć będąc w Poznaniu?

  • Poznański rynek – Tu jest wiele do zwiedzania, ale z rzeźb, które warto zobaczyć wybraliśmy dwie najciekawsze – „Apollo” i „Bamberka” .
  • Przyrynkowe kolorowe kamienice i kamieniczki.
  • Zamek Królewski.
  • Fara Poznańska – jedna z wizytówek miasta, piękny różowo biały front zachwyca o każdej porze roku.
  • Okolice placu wolności – Fontanna Wolności, słynna Biblioteka Raczyńskich, Arkadia…
  • Okolice Placu i Parku Mickiewicza – Zamek Cesarski, Filharmonia, Teatr.
  • Katedra Poznańska.
hotel w Poznaniu

Hotel Poznań z dala od tłumów

Powiedzmy teraz o tym, czy znajdzie się jakiś hotel Poznań w spokojnej okolicy. Jak najbardziej – i to nie jeden. Ale do jednych z najbardziej wartych uwagi jest hotel w dzielnicy Umultowo. Samo Umultowo znajduje się 6 kilometrów od centrum, co nie stanowi dużej odległości. Zapewnia natomiast kontakt z naturą, świeże powietrze, trasy rowerowe i piesze. Żeby znaleźć hotel w Poznaniu oddalony od miejskiego zgiełku warto również przeszukać Grunwald.  To spokojna dzielnica położona w pewnym oddaleniu od ścisłego centrum. Na wyróżnienie zasługują tam liczne tereny zielone, parki (np. Park Manitiusa, Heweliusza, Wilsona, Górczyński) i obiekty sportowe.

By admin