planowanie wesela

Zaplanowanie idealnego przyjęcia ślubnego może być dla każdego trudne i stresujące. Musimy pamiętać o wielu rzeczach, co często dodatkowo nas zniechęca. O czym warto pamiętać? Jakie są popularne prezenty dla gości? Czy ktoś może zaplanować wesele za nas? Poznaj najważniejsze rzeczy podczas planowania wesela.\

Planowanie wesela – najważniejsze aspekty

Przynajmniej rok przed planowaną datą wesela, powinniśmy zarezerwować wypatrzoną salę, orkiestrę oraz kościół. Dla większości jest to zbyt odległa data, jednak jeśli się zagapimy, to możemy mieć problem z zaklepaniem wymarzonej sali czy orkiestry.

Po rezerwacji powinniśmy rozpocząć tworzenie dokładnej listy gości. Pomoże nam ona zaplanować położenie stolików, dekorację oraz liczbę zaproszeń. Zaproszenia powinny być zamówione ponad pół roku wcześniej tak, żeby mieć czas na rozwiezienie lub wysłanie ich. Zaproszenia są jedną z najważniejszych rzeczy, o których nie możemy zapomnieć.

Popularne prezenty dla gości

Od kilku lat dla gości zostawia się małe podarunki przy stolikach. Są to zazwyczaj słodkie przekąski z dodanym podziękowaniem za przybycie na przyjęcie. Jednak z roku na rok takie prezenty są coraz bardziej zadziwiające i ciekawe. Mogą to być słoiki z prawdziwym miodem, przepisem na pyszną kawę czy herbatę, a nawet magnesem personalizowanym na lodówkę. Wybór należy do nas, nie musimy sugerować się obecnymi trendami, być może wymyślimy coś niespotykanego.

wesele

Pomoc w planowaniu wesela

Jeśli wiemy, że planowanie jest naszą słabą stroną, to możemy zastanowić się nad zatrudnieniem osoby, która zrobi to za nas. W Polsce coraz bardziej popularne są właśnie firmy, które organizują wesela od początku do końca. Wystarczy poszukać w Internecie firm z okolic, które zajmują się organizacją wesel i poprosić o konsultację. Odejdzie nam wiele nerwów, zaoszczędzimy czas i będziemy mogli spokojnie świętować tak ważny dzień.

By admin