mężczyzna operujący maszyną cnc

Przemysł hutniczy i metalurgiczny rozwija się z dnia na dzień. Powstają nowe maszyny i urządzenia, dzięki którym praca przebiega sprawnie i szybko. W obróbce metali wykorzystuje się różne maszyny, a każda wykonuje inne zadanie. Poznaj maszyny, które wykorzystuje się w zakładach tokarskich i sprawdź, jakie prace są im przypisane.

Frezarka – czym jest i jakie zakres prac do niej należy?

Frezarka to jedno z najpopularniejszych urządzeń do obróbki metali. Frezarką obrabia się płaskie materiały. Frezowanie CNC Bydgoszcz to działania, które wykonuje się tym urządzeniem. Ma ona wiele zalet i jest ona powszechnie stosowana w zakładach przemysłowych. Przeznaczona jest do obróbki metodą skrawania. Rodzai frezarek jest wiele. Wszystko zależy od tego, jakimi środkami dysponujemy, aby zakupić sprzęt. Wyróżniamy frezarki jednowrzecionowe oraz wielowrzecionowe. Najczęściej wykorzystuje się frezarki: do gwintów, pionowe, do kół zębatych, poziome, do drewna oraz uniwersalne.

Unowocześniona frezarka to urządzenie CNC. Posiada wyposażenie elektroniczne, sterowanie numeryczne oraz skaner dotykowy.

mężczyzna operujący maszyną cnc

Tokarka – toczenie CNC Bydgoszcz

Tokarka wykonuje się toczenie materiałów. Tokarka obrabia się najczęściej materiały o powierzchni brył obrotowych. Tokarka jest również często stosowanym narzędziem. Obróbce można poddawać wiele rodzai materiałów. Także i tokarka wyposażona w elektroniczne, rozbudowane funkcje staje się obrabiarką CNC. Rodzai tokarek jest wiele. Jednym z nich jest tokarka wielonożowa, uchwytowa, tarczowa, rewolwerowa albo stołowa.

WaterJet CNC – cięcie wodą nie takie straszne!

WaterJet to urządzenie, które wykorzystuje się podczas cięcia metali wodą. Maszyny takie można wykorzystać do przecinania i czyszczenia różnych materiałów za pomocą wody, która podawana jest pod wysokim ciśnieniem. Cięcie woda ma wiele zalet, a narzędzie to uznawane jest za jedno z najprecyzyjniejszych, jeśli chodzi o obróbkę metali. Narzędzie to wykorzystuje wysokie ciśnienie wody oraz gaz oczyszczający do obrabiania metali.

obrabianie metalu tokarką

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy opłaca się kupić używaną maszynę,a by świadczyć usługi CNC Bydgoszcz. Wszystko zależy od tego, jakie maszyna będzie miała parametry oraz w jakim będzie stanie. Nowe maszyny są dość drogie, dlatego jeśli znajdziemy maszynę w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie to warto zastanowić się nad jej kupnem.

By admin