W czasie panującej epidemii bardzo ważne jest to, aby dbać o higienę rąk i bezpieczeństwo własne oraz bliskich. W jaki sposób można to realizować? Najlepszym sposobem jest noszenie rękawic ochronnych oraz maseczek przeciwwirusowych. Jak prawidłowo zakładać maseczki, aby spełniały one swoją funkcję, czyli chroniły przed zarazkami przenoszącymi się drogą kropelkową?

Maseczki w czasie epidemii w kraju i na świecie

Maseczki przeciwwirusoweTeraz już nie tylko oglądając telewizję, ale idąc chodnikiem przez miasto, można dostrzec osoby, które mają na twarzach maseczki chirurgiczne oraz rękawiczki jednorazowe na dłoniach. Obraz ten nikogo nie dziwi, ponieważ jesteśmy narażeni na działanie wirusa, który rozprzestrzenia się w dość szybkim tempie. Chcąc temu zapobiec, stosowane są podstawowe środki ochronne.

Maseczki pełnią ważną funkcję, gdyż zabezpieczają przed zarazkami. Noszone na ustach i nosie powodują, że jeśli ktoś kichnie, zarazki na drodze kropelkowej nie zostaną przeniesione na inną osobę.

Prawidłowe noszenie maseczek

Aby ochrona była jak najbardziej skuteczna, maseczki przeciwwirusowe muszą być założone na twarz w odpowiedni sposób. Oto instrukcja, jak poprawnie je używać:

  • należy dokładnie zakryć usta i nos maseczką, aby nie było szpary pomiędzy twarzą a maską,
  • ręce powinny być zdezynfekowane podczas zakładania,
  • zmiana maseczki powinna odbyć się wtedy, gdy czuć, że jest zbyt mocno zawilgocona,
  • zdejmując maseczkę, należy dotykać jej tylko od dołu (za gumki, sznureczki), unikając dotykania jej przedniej części.

Maseczka przeciwwirusowaKażda zmiana maseczki związana jest z obowiązkowym umyciem rąk. Maseczki przeciwwirusowe dedykowane są dla wszystkich osób, bez względu na wiek. Bezpieczeństwo każdego z nas jest tak samo ważne. Noszenie maseczek, unikanie dużych skupisk, częsta dezynfekcja pomoże przetrwać ten trudny czas, jakim jest epidemia spowodowana koronawirusem. Zdrowie teraz jest nade wszystko – warto o tym pamiętać.

By admin