Każdy właściciel samochodu co jakiś czas boryka się z problemem nabycia części do swojego pojazdu. Po pierwsze, części czasem po prostu się psują, po drugie, ulegają amortyzacji i zwyczajnie trzeba je wymienić. Czasem posiadacz samochodu chce wymienić jakiś element na lepszy. W każdym z tych przypadków ogromne znaczenie – i często problem, o ile sytuacja jest niespodziewana – ma cena części. Właściciele stają też przed dylematem, czy kupić nowe, oryginalne elementy, czy zdecydować się na używane?

 

Czy drogo oznacza dobrze?

 

Zdawać by się mogło, że nie istnieją tanie części do markowych samochodów, na przykład tanie części do audi. Czy to prawda? Generalnie faktem jest, że kupowanie tanich zamienników lub najtańszych części używanych nie jest dobrym pomysłem. Najczęściej są to elementy wadliwe lub wyjątkowo słabej jakości. Warto jednak znaleźć złoty środek – kupowanie najdroższych elementów bez weryfikacji jakości również nie będzie najlepszym rozwiązaniem – przynajmniej nie dla portfela. Najlepiej poszukać dostawcy, który oferuje oryginalne części do volkswagena, audi, bmw – generalnie wszystkich znanych marek, jednak sprzedaje je w optymalnych cenach. Czasem tanie części do audi mogą być zdecydowanie lepszej jakości, niż najdroższe zamienniki!

 

Online czy stacjonarnie?

 

Kupowanie części online nie jest w Polsce do końca popularne. Warto jednak popularyzować tę metodę kupowania tanich części do audi czy innych marek samochodów, ponieważ często są one sprzedawane w atrakcyjnych cenach, jednocześnie z zachowaniem ich dobrej jakości. Sprzedawcy online oszczędzają bowiem na prowadzeniu sklepu stacjonarnego, dlatego mogą zaoferować niższą marżę. Kupowanie online to również sposób na zdobycie części nieco mniej popularnych, zwłaszcza jeśli chodzi kupowanie oryginalnych części do volkswagena. Obecnie wysyłka kurierska to szybki czas dostawy, dlatego z łatwością można nabyć części, które stacjonarnie są poza naszymi możliwościami logistycznymi.

koło zamachowe

 

Części oryginalne kontra zamienniki

 

To chyba najtrudniejszy dylemat, przed jakim staje nabywca części samochodowych. Zamienniki kuszą ceną, części oryginalne – jakością. Jeśli chodzi o popularne marki, jak chociażby volkswagen, oryginalne części do volkswagena nie są tak drogie, jak na przykład do BMW. Warto więc rozważyć zakup oryginału, który nie zawiedzie swoją jakością. W przypadku bardzo drogich części, warto pomyśleć o tańszych zamiennikach jeśli mamy pewność, że zamiennik ten jest bardzo wysokiej jakości. Tanie części do audi mogą sprawdzić się lepiej, niż niejedne oryginały.

By admin